Prawa Autorskie

Chcesz zdjęcia lub teksty mojego autorstwa- skontaktuj się ze mną. Nie bądź złodziejaszkiem. :)

sobota, 27 listopada 2010

Alternatywy...czyli to, co tygryski lubią najbardziej:)

"Współczesna rzeczywistość społeczna odznacza się niespotykaną do tej pory otwartością na pluralizm. I właśnie w tej różnorodności, odbiegając od utartych schematów resocjalizacyjnych należy poszukiwać nowych, efektownych dróg pracy z osobami naruszającymi porządek prawny. Zwolennikiem i propagatorem pluralizmu poznawczego był Fryderyk Nietzsche, według którego nie istnieją prawdy uniwersalne, a świat nie jest taki, jaki się jawi człowiekowi. Każda prawda ma charakter relatywny i zmienny, zależy od indywidualnej wartości życiowej, jaką za sobą niesie. Obok siebie współistnieją zatem różnorodne interpretacje danego zjawiska. Na tę różnorodność interpretacji świata otwiera się także pedagogika resocjalizacyjna, a otwarcie to przejawia się między innymi zainteresowaniem nowymi, alternatywnymi formami pracy ze sprawami przestępstw".

Jest to fragment rozdziału Anny Jaworskiej "Alternatywne formy oddziaływań resocjalizacyjnych" z książki, którą otrzymałam, i którą chwaliłam się post temu:)
A w rozdziale tym Anna Jaworka pisze o resocjalizacji przy pomocy brzmienia mis dźwiękowych oraz o terapii oddechem - metodzie oddziaływań penitencjarnych opartej na założeniach jogi. Przy tym moja fotografioterapia to chyba pikuś - Pan Pikuś:)

"Gerade Tatsachen gibt es nicht, nur Interpretationen."   
Nachlass (spuścizna pośmiertna) Fryderyka Nietzsche

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz